Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter, SLL1608.
Referensnummer: 17/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Upphandlingskonsulter till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL). Locum och Trafikförvaltningen omfattas ej av detta avtal.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) områden:
— Område 1 – Upphandlingsstöd Entreprenader.
— Område 2 – Upphandlingsstöd Tekniska Förvaltningsentreprenader/Facility Management.
— Område 3 – Upphandlingsstöd Varor och Tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen