132549-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Cyklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar- Trehjuliga samt specialcyklar
Referensnummer: 2019-O001492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling i samverkan med Halland och Blekinge.
Gäller trehjuliga cyklar samt specialcyklar.
Specialcyklar köps ej av Region Skåne utan enbart av Halland, som själva kommer att ansvara för funktionell utvärdering av dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34431000 Cyklar utan motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen