132552-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättrörslinje TvA
Referensnummer: RS 2019-03238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tvättrörslinje till Tvätteriet Alingsås.
Består av tvättrör, torktumlare, centrifuger och transportbanor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42716110 Utrustning för tvätt, 42716120 Tvättmaskiner, 42716200 Torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen