132555-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Piteå: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande service och underhåll kylanläggningar 2017.
Referensnummer: 30/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av årlig service och underhåll av kylanläggningar.
Vidare omfattar upphandlingen vissa leveranser och montage av kylanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45331230 Installation av kylutrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen