Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Ramavtal Läkemedels-/laboratoriekylar och frysar
Referensnummer: KI210031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Innan en upphandling startar genomför Region Skåne en analys av marknaden, en del av denna analys är att samla in information som hjälper till att skapa en bild av marknaden för kyl/frys för förvaring läkemedel, laboratoriekylar/frysar, blodkylar, lågtemperaturfrysar och kyl/frys av hushållskaraktär för reagens- och läkemedelsförvaring mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39711100 Kylskåp och frysar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen