132591-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Intraokulära linser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraokulära linser med tillbehör (Sydöstra-K)
Referensnummer: 2021-012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33731110 Intraokulära linser
II.1.4.
Kort beskrivning
samupphandling gällande Region Kalmar län och Region Östergötland av intraokulära linser med tillbehör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen