132598-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – 25INK001 Kvarnvallen Etapp 1 – Ny ishall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel25INK001 Kvarnvallen Etapp 1 – Ny ishall
BeskrivningPiteå Kommun, Fastighets- och Servicekontoret utför nybyggnation av ishall med kompletterande ombyggnadsarbeten i befintlig ishall och kringliggande markarbeten på uppdrag av Kultur, Park & Fritidsförvaltningen. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Intern identifierare25/4
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000