2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ljuskällor och tillhörande tjänster för utställningsmiljö
Beskrivning: Upphandlingen genomförs i två (2) delområden med tillhörande omfattning: Del 1) Konsulttjänster - Ljussättningskonsultuppdrag i samband med större och mindre utställningsprojekt. Del 2) Produkter - Produkter inom området som exempelvis LED-ljuskällor, LED-belysningsarmaturer och LED-belysningssystem.
Intern identifierare: 23/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Ytterligare klassificering (cpv): 92520000 Musei- och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Produkter