Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon 2021
Referensnummer: UH-2021-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett ramavtal för operationell leasing av fordon genom succesiva avrop under avtalstiden. Separata avtal kommer att tecknas med antagen(na) Leverantör(er) för respektive delområde.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mellanklass personbil högbyggd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Små transportfordon med skåp
Del nr: 2