2. Förfarande
Förfarande
Titel: BENAB Röjnings-/fällningsarbeten av kraftledningsgator för lokalnät.
Beskrivning: Bodens Energi Nät AB inbjuder er här med att lämna anbud på Röjnings-/fällningsarbeten av kraftledningsgator för lokalnät. Entreprenaden innefattar röjnings-/fällningsarbeten av kraftledningsgator för lokalnät för åren 2024, 2024 och 2026 (Områden 3, 4 och 5) enligt objektsbeskrivningen. Kontraktet innehåller även optioner för år 2027, 2028 och 2029 (område 5, 6 och 7). Beställaren kommer att teckna kontrakt med en (1) entreprenör. Upphandlingen genomförs av Bodens Kommuns upphandlingsenheten på uppdrag av beställaren Bodens Energi Nät AB.
Intern identifierare: KS 2023-977
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211300 Trädröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45111220 Röjning av ris och buskar, 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: BENAB Röjnings-/fällningsarbeten av kraftledningsgator för lokalnät.