132713-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lampor – Ljuskällor 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLjuskällor 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar LED-ljusrör, LED-retrofitljuskällor, kompaktlysrör, lysrör inklusive glimtändare och driftdon samt säkringar.
Intern identifierareSF 2023/150
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31521000 Lampor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLjuskällor 2024