LKP står inför stora utmaningar inom bygg- och underhållsarbeten inom dom närmsta åren och behöver därför handla upp konsult avseende projektledning, projekteringsledning och projektstöd för att stötta organisationen inom bygg- och underhållsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen