132753-2020 - PlaneringSverige-Göteborg: Avfallstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Avfallstjänster - Verksamhetsavfall och FNI
Referensnummer: 19/208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Begäran om information inför upphandling av Avfallstjänster - Verksamhetsavfall och FNI för Göteborgs Stad och deltagande kranskommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avfallstjänster RFI - inga anbud lämnas