Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationtjänster RFI
Referensnummer: 20/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av Relocationtjänster för Lunds universitet har funktionen att stödja en professionell hantering vid förflyttning av personal till Sverige (avser inom Skåne Län). Inför kommande upphandling av tjänsten tillämpas RFI (Request For Information) med syftet att fördjupa den upphandlande myndighetens marknadsundersökning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79613000 Omflyttning av personal, 79632000 Utbildning av personal, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lunds universitet genomförde 2016 en upphandling av ramavtal för Relocationtjänster, med avtalsslut 2020-10-01. Upphandlingen av Relocationtjänster för Lunds universitet har funktionen att stödja en professionell hantering vid förflyttning av personal till Sverige (avser inom Skåne Län).
Inför kommande upphandling har upphandlande myndighet valt att går ut med en RFI (Request For Information).