132808-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Ramavtal för Trafikutredning och Gatuprojektering 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Trafikutredning och Gatuprojektering 2024
BeskrivningTrafikkontoret avser att genomföra en ramavtalsupphandling som inkluderar hela eller delar av följande områden: - Trafikutredning - Gatuprojektering
Intern identifierareT2023-01440
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för Trafikutredning och Gatuprojektering 2024