132867-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Apparatur för radioterapi, mekanoterapi, elektroterapi och sjukgymnastik – Radiofrekvenskateter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRadiofrekvenskateter
BeskrivningRegion Västerbotten avser upphandla material gällande radiofrekvensablation för behandling av benvaricer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33150000 Apparatur för radioterapi, mekanoterapi, elektroterapi och sjukgymnastik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105739:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar
Optioner
Beskrivning av alternativenKöp av lånad utrustning efter avtalstiden slut.