See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesförare Buss 2025
Beskrivning: Arbetsmarknadsutbildning till Yrkesförare Buss, ska inte ses som enkomt en körkortsutbildning, tanken är att deltagaren ska utveckla kunskaper inom både körning samt bli en väl fungerande yrkesförare med allt vad det innebär.
Intern identifierare: Af-2024/0101 6961
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Pris + kvalitet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Buss 2025
Intern identifierare: 1666412
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leveransområde Malmö
Intern identifierare: 1666414
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leveransområde Nyköping
Intern identifierare: 1664781
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Leveransområde Karlstad
Intern identifierare: 1664783
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Leveransområde Helsingborg
Intern identifierare: 1664785