Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för hand- och sprutmålning av luckor och dörrar
Referensnummer: FB 2018-0261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Familjebostäder i Göteborg AB avser att upphandla hand- och sprutmålning av luckor och dörrar för löpande underhåll av sitt fastighetsbestånd. Med ramavtal som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45442300 Ytbehandlingsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen