2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts och samhällsbetalda resor
Beskrivning: Tranemo kommun upphandlar skolskjuts och samhällsbetalda resor. Upphandlingen omfattar tre (3) anbudsområden enligt följande: - Anbudsområde 1: Skolskjuts och övriga gruppresor med buss - Anbudsområde 2: Omsorgsresor och skolskjuts med mindre fordon - Anbudsområde 3: Färdtjänstresor
Intern identifierare: UPH/2024:32
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare: 1485117
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Skolskjuts och övriga gruppresor med buss
Beskrivning: Ska besvaras av anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde 1: Skolskjuts och övriga gruppresor med buss
Intern identifierare: 1485113
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Omsorgsresor och skolskjuts med mindre fordon
Beskrivning: Ska besvaras av anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde 2: Omsorgsresor och skolskjuts med mindre fordon
Intern identifierare: 1569570
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3: Färdtjänstresor
Beskrivning: Ska besvaras av anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde 3: Färdtjänstresor
Intern identifierare: 1554647