Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interim vd för Higab
Referensnummer: 0043/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Higabs syfte är att upphandlingen ska täcka dennes behov av verkställande direktör (vd) under vakansperioden. Beställaren avser att träffa avtal med en leverantör som tillhandahåller interim vd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79610000 Personalförmedling, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen