Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av övergivna båtar
Referensnummer: SÖD 2020/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50243000 Skrotning av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Södermalms stadsdelsnämnd via dess stadsdelsförvaltning inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av omhändertagande av övergivna båtar vid Årsta holmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50243000 Skrotning av skepp, 60651300 Miljösanering med fartyg, 63725300 Bärgning av strandade fartyg, 63726300 Förvaring av fartyg, 63726500 Upptagning av fartyg, 90680000 Strandrengöring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/05/2020Slut: 30/04/2022
Detta kontrakt kan förlängas: nej