See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratoriekylar och laboratoriefrysar
Beskrivning: Region Västerbotten har behov av kylar och frysar för förvaring av humana prover, kemikalier och reagenser på sjukhus och hälsocentraler. Denna upphandling omfattar leverans inom följande anbudsområden: 1. Lågtemperaturfrysar 2. Blodkylar 3. Laboratoriekylar och laboratoriefrysar 4. Kryotank
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: LÅGTEMPERATURFRYSAR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95055:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39711100 Kylskåp och frysar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BLODKYLAR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95055:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: LABORATORIEKYL OCH LABORATORIEFRYS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95055:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: KRYOTANK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95055:Lot:4