Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygunderställ
Referensnummer: 19-05219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket genomför en upphandling som omfattar flygunderställ till Sjöfartsverkets personal inom Sjö och flygräddningen med yrkeskategorier såsom exempel: helikopterpiloter, vinschoperatörer, ytbärgare m.fl.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18132000 Flygarkläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18300000 Klädesplagg, 18310000 Underkläder, 18412000 Sportkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen