Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalificerade rekryterings- och searchtjänster
Referensnummer: 2020/015908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kvalificerade rekryteringsuppdrag som kan omfatta ett komplett rekryteringsuppdrag (totaluppdrag) alternativt del eller delar av ett rekryteringsuppdrag. Den interna rekryteringsgruppen består av alltid av rekryterande chef och en HR-specialist (nedan beställare) och kan kompletteras med medarbetare och fackliga representanter. Vid chefsrekrytering kompletteras den interna rekryteringsgruppen med externt stöd av rekryteringskonsult för att genomföra totaluppdrag eller totaluppdrag med search, där det alltid ingår personbedömning genom tester.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen