Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och plastprodukter
Referensnummer: RS 2020/2030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att teckna ramavtal för inköp av papper- och plastprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33771000 Sanitetsartiklar av papper, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen