Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård helg, helgdag
Referensnummer: FS 2.1.2-1916-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet avser genomföra en upphandling av ramavtal för lokalvårdstjänst, att utföras under lördagar och söndagar, helgdagar (röda dagar) samt klämdagar i anslutning till helgdag.
De lokalytor (objekt) som omfattas av ramavtalet kan förändras över tid.
Om leverantör önskar besöka aktuella lokaler inför anbudsgivning finns möjlighet till detta. Kontakta områdeschef Magnus Eriksson, magnus.eriksson01@umu.se, 070-696 18 90, för bokning av tid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal för lokalvårdstjänst, att utföras under lördagar och söndagar, helgdagar (röda dagar) samt klämdagar i anslutning till helgdag.
Aktuella ytor framgår av upphandlingsdokument.
Ytor kan förändras över tid.