Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljötekniska undersökningar
Referensnummer: 9826-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Beställaren") inbjuder till anbudsgivning som syftar till att teckna ett ramavtal om miljötekniska undersökningar.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90715000 Föroreningsundersökningar, 90732000 Tjänster avseende jordföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen