Kommunen avser fatta beslut om vilka anbudssökande som går vidare i upphandlingen preliminärt den 20 april 2022, i samband med publicering av anbudsinbjudan.Målsättningen är att tilldela avtal i juni 2022 med avsikt att påbörja införandeprojektet från vecka 35, 2022 där implementering kommer att ske succesivt och sträcker sig till årsskiftet 2024.
Samtliga tider är uppskattade och kan komma att justeras.
Sista dag att lämna anbudsansökan
2022-04-11 23:59
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33195000 Patientövervakningssystem, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 35125100 Sensorer, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tidsplan