133081-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiologisk bröstdiagnostik 2017.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av radiologisk bröstdiagnostik för Landstinget Blekinge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85111000 Sjukhustjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen