Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leg. Psykologer, Leg. Psykoterapeuter samt behandlare med grundläggande psykoterapeututb.
Referensnummer: 17RS1033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget Västernorrland upphandlar för att förstärka sin kapacitet och kompetens Legitimerade Psykologer, Leg. Psykoterapeuter samt behandlare med Grundläggande Psykoterapeututbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen