133116-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Dialyslösningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemodialyskoncentrat
Referensnummer: RS/201826
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692800 Dialyslösningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hemodialyskoncentrat som används vid dialysbehandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Dialyskoncentrat A, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692800 Dialyslösningar, 33181510 Njurdialysvätska
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dialyskoncentrat A, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Del nr: 2
Dialyskoncentrat A med Citrat, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Del nr: 3
Dialyskoncentrat A med Citrat, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Del nr: 4
Dialyskoncentrat B, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Del nr: 5
Dialyskoncentrat B, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Del nr: 6