Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende byggarbeten.
Referensnummer: UH-2017-59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggarbeten vid till- och ombyggnation samt reparations-, underhålls- och renoveringsarbeten av Stockholm hamnars fastighetsbestånd utöver den egna driftverksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44230000 Byggnadssnickerier, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen