Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Nyköpings kommun
Nationellt registreringsnummer: 212000-2940
Postadress: Stadshuset, upphandlingsenheten
Ort: Nyköping
Nuts-kod: SE Sverige
2. Projektering installationer.
5. Besiktningar.