133131-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Datortillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortillbehör och användarnära IT-produkter
Referensnummer: Ä 2019-353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237200 Datortillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket är i behov av en kundanpassad webbutik för inköp av datortillbehör och användarnära IT-produkter, med ett brett och relevant sortiment av efterfrågade produkter/produktkategorier. Det är viktigt att sortimentet är aktuellt och modernt.
Syftet är att förenkla och effektivisera myndighetens inköp av datortillbehör och användarnära IT-produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar en kundanpassad webbutik med ett brett och djupt sortiment av efterfrågade produkter/produktkategorier. Det är viktigt att sortimentet är aktuellt och modernt.