Upphandlingen genomför Kriminalvården tillsammans med SMHI och Sjöfartsverket. Upphandlingen omfattar en agent som förmedlar myndigheternas behov av prenumerationer. Behovet omfattar både tryckta prenumerationer och e-prenumerationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om upphandlingen