13321-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer och kringutrustning
Referensnummer: UE-2022-0897-560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal på bärbara och stationära datorer, bildskärmar samt tillbehör till Umeå Energi AB och tillhörande dotterbolag.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande.