Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Flödescytometrar
Referensnummer: 2019-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38434510 Cytometrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetslaboratoriet (KUL) efterfrågar information från marknaden gällande Flödescytometri. Detta är inte en anbudsinfordran utan en möjlighet för KUL att inhämta information för framtida överväganden gällande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetslaboratoriet (KUL) efterfrågar information från marknaden inom ett avgränsat område. Detta är inte en anbudsinfordran utan en möjlighet för KUL att inhämta information för framtida överväganden gällande upphandling.