Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinens, urologi, mag-tarm ÖV - SL
Referensnummer: 17/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende Inkontinens, urologi, mag-tarm för slutenvården (SL) och öppenvården (ÖV) samt för samtliga 49 kommuner i Västra Götalands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen