2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvättjänster för enskilda brukare
Beskrivning: Uppdragets huvudsakliga innehåll: Leverantören ska efter anvisning, för kommunen utföra städning i ordinärt boende, som beviljats enligt socialtjänstlagen.
Intern identifierare: KS 23/00271
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tvättjänster(1) Lägsta pris
Beskrivning: Tvättjänster för brukare inom Hällefors kommun, och som beviljats av kommunens biståndshandläggare. Omfattning och krav enligt upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Tvättjänster beviljade av biståndshandläggare och i övrigt enligt upphandlingsdokument.
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster