133269-2020 - ResultatSverige-KROKOM: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning i Krokoms kommun
Referensnummer: Saby 2019-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Krokoms kommun upphandlar slamsugning/avvattning och transporter av slam från enskilda och kommunala anläggningar samt slamsugning - ledningsspolning, hämtning och transport av slam och fett från kommunala anläggningar och ledningsnät i Krokoms kommun. Värdet av upphandlingen uppskattas till ca 3 250 000 SEK per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen