133283-2018 - ÄndringSverige-Sollentuna: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: SK2018-0019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av ett förmånsportal som ger en total bild över vad arbetsgivaren erbjuder och är en enkel väg in för att nå dessa förmåner och en ökad möjlighet att erbjuda förmåner efter personliga behov för den enskilda medarbetaren. Förmånsportalen kommer att ersätta samtliga befintliga system och rutiner för hantering av förmåner. Portalen är också tänkt att fungera som kommunikationsportal där övergripande information lätt kan spridas till alla medarbetare.
Uppdraget omfattar även service, support och underhåll av offererat förmånsportal samt konsulttjänster under avtalsperioden.