Huvudsaklig CPV-kod 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser ramavtal gällande Kretslopp och vattens och Park och naturförvaltningen behov av dragsäkra rör- och rördelar av segjärn för perioden 2018 - 2020 med möjlighet till förlängning upp till sex år.
Årsvolymen av rör- och rördelar under tidigare år har varit cirka 750 meter respektive cirka 1,500 stycken rördelar. Uppskattningen av volymen är ungefärlig och lämnas utan ansvarsförbindelse från köparna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44161000 Ledningsrör, 44163200 Rörledningsarmatur, 44164300 Rörmaterial, 44164310 Rör och armatur, 44167000 Diverse rörledningsarmatur, 44167300 Knärör, T-rör och rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen