133482-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Besiktningskonsulter inom VA och Bygg & anläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktningskonsulter inom VA och Bygg & anläggning
BeskrivningRamavtalet avser besiktningskonsulter till två delområden, VA samt Bygg och anläggning efter behov. Målet med upphandlingen är att kontrakterad leverantör ska bidra, med sin kompetens och erfarenhet, till beställarens verksamhet genom hög och kontraktsenlig kvalitet. Beställaren avser att teckna avtal med upp till sex (6) leverantörer för DO1 och upp till sex (6) leverantörer för DO2, under förutsättning att leverantörer är kvalificerade och blir godkända i utvärderingen för respektive delområde. Varje delområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Intern identifierare25SVOA21
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBesiktningskonsulter inom VA och Bygg & anläggning