133486-2023 - ResultatSverige-Alingsås: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingsstöd/upphandlingskonsulter
Referensnummer: 2022.402 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun upphandlar ett ramavtal avseende upphandlingsstöd/upphandlingskonsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen