133489-2022 - ResultatSverige-Ludvika: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internettjänst/Internetkapacitet 2- Falu kommun
Referensnummer: GNU 2021/142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av Internetkapacitet på 2Gbit/s per access. Hastigheten gäller för både inkommande data och utgående data (symmetriskt).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen