Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Trygghetsarbete med bevakningskameror och annan teknisk utrustning.
Referensnummer: FB 2023/180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattning är primärt programvara, licenser, service, IT dift, installation och produkter. Med produkter avses teknisk utrustning för bildövervakning, miljöupplevelser i form av ljud och ljudupplevelser samt tjänster tillhörande dessa funktioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32333200 Videokameror, 35125300 Övervakningskameror, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen