133513-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Handledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – koncessioner
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeshandledning
Referensnummer: 2022-O001461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser yrkeshandledning för vårdpersonal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde 1; Handledning i psykoterapi
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Yrkeshandledning för vårdpersonal.
Del nr: Delområde2; Handledning i bemötande
Del nr: Delområde 3; Handledning i psykosocialt behandlingsarbete
Del nr: Delområde 4; Handledning i neuropsykologisk utredning, diagnostik och behandling