133564-2020 - ResultatSverige-Ekerö: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av motorfordon
Referensnummer: KSUH20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för leasingtjänster av motorfordon. Successiva avrop av leasingkontrakt kommer att ske under avtalstiden.
Ekerö kommun har en vagnpark på ungefär sextio (60) motorfordon.
Upphandlingen avser endast motorfordon där nya leasingavtal tecknas. Motorfordon med pågående leasingavtal omfattas ej av denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen