13362-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Skannrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skannrar för digitalt avtryck
Referensnummer: MT 2020-0080 / 20RS1695
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för skannrar för digitalt avtryck för leverans till Region Örebro län.
Upphandlingen omfattar även eventuell option på teknisk serviceutbildning samt option på serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen