2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tång- och sjögräsrensning av stränder
Beskrivning: Upphandlingen ska säkerställa regelbunden, effektiv och miljöanpassad rensning av tång och sjögräs på kommunens stränder under badsäsong, i syfte att upprätthålla tillgängliga, säkra och attraktiva bad- och rekreationsmiljöer för allmänheten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90680000 Strandrengöring
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster, 98390000 Andra tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001